Güvenli Alışveriş

Garantili Canon Toner Dolumu Nasıl Yapılır

Canon Toner Dolumu Yapıldığında Garanti zartları Nelerdir ?

canon Toner Dolumu

 

Canon toner dolumu yapan tüm dolum merkezlerinin ortak olarak söyledikleri söz % 100 garantili canon toner dolumu yaptıklarıdır. Ancak dolumcuların hiçbiri garantili kelimesine açıklık getirmezler, aslında konuya açıklık getirecek bir işlem yapmadıklarının kendileri de farkında olmalarına rağmen bu söylemi sadece müşterilerinin içini rahatlatmak amacıyla söylemektedirler. Genel olarak yazıcı kartuşu dolumu yapmalarına rağmen zaman içinde lazer printer satışlarının artması sonucu laser toner dolumuna yönelenen dolumcular laser kartuşları da mürekkep kartuşu mantığı ile yani sadece kaset içine toz doldurmak şeklinde yorumladıkları için ürettikleri kalitesiz laser kartuşlarına garanti verdiklerini iddia ederler.

canon kartuş Dolumu

 

Laser yazıcı tonerleri ile mürekkep kartuşları arasında uçurum sayılacak farklar vardır, mürekkep kartuşu dolumu yapılırken kartuş içine sadece uygun kalitede ve miktarda mürekkep doldurmak yeterli olmasına karşın laser tonerlerde konu tamamıyla uzmanlık, el becerisi ve yeterli ekipman kullanılmasını zorunlu hale getirmektedir. Mürekkep kartuşlarında, kartuşun içinde bulunan elektronik devreler çalıştığı sürece baskı yapmak mümkün olmakla birlikte bu devrelerin arızalanması durumunda tamiri mümkün değildir ve yeni kartuş alınması zorunludur. Ancak lazer toner kartuşlarda durum böyle değildir, kartuşun içinde fotokopi makineleri içinde bulunan tüm parçalar mevcuttur, Kartuş içinde yer alan bu barçaların her birinin ayrı görevi ve kullanım ömrü bulunmaktadır. Lazer tonerlerin çalışma sistemini çok iyi derecede bilmeyen dolumcuların yalnızca hazne içine toz doldurararak yaptıkları doluma garanti vermeleri komedinin ilk perdesidir.

Garantili canon toner Dolumu

 

Bir çok dolumcunun doldurduğu tonerleri test dahi etmeden kullanıcıya teslim etmelerinden dolayı kullanıcıların ise orjinale göre çok daha düşük fiyatlar ödeyerek kartuşlarını kullandıklarını düşündüklerinden kalite yerlerde sürünmesine karşılık pek fazla itiraz etmedikleri görülmektedir. Aslında canon kartuş dolumu yaptırmak kalitesiz kopya alarak baskı yapmaya razı olmak değildir, öncelikle garantili dolum yapan firmalara garanti şartlarını sorarak işe başlanması faydalı olacaktır. Mülkiyetinin tamamı kullanıcıya ait olan yazıcı kartuşunun içine yalnızca toz ilavesi yapan dolumcunun verdiği garanti ne olabilir, orijinal kalitede baskı yapması mı, dolumun ardından ilk kopyadan son kopyaya kadar aynı kalitenin sürmesi mi, kartuşun arıza yapması durumunda değişecek parçaların garantiye dahil edilmesi mi. Dolumcunuza bu soruları yönelttiğinizde size cevap dahi veremeyecektir, en ucuz canon toner dolumu fiyatları ile satış yapmak isteyen dolum merkezleri tarafından uygulanan garanti sistemi sadece sözde kalacak ve müşteriyi aldatmaktan öteye gitmeyen bir söylemden öteye gitmeyecektir. Ucuz fiyatlara doldurttuğunuz kartuşunuz arızalandığında zaman kaybının yanında kopya kalitesinin düzelmesi için değişen her parçanın ücretini ayrıca ödeyerek pahalı ve kalitesiz kartuşları kullanmak zorunda kalacaksınız.

canon toner Dolumu fiyatları

 

Firmamızda sadece garantili canon toner dolumu yapıyoruz, herkesin yapamadığını nasıl yapıyoruz konusuna geldiğimizde ise biz dolum yerine yenileme veya yeniden üretim adı verilen sistemle çalışıyoruz. Canon toner yenileme adını verdiğimiz uygulamada orijinal canon toner kartuşu kullanan firmalardan satın aldığımız boş yazıcı toneri kartuşlarını atölyemizde son vidasına kadar sökerek kartuşun içinde çalışan ve görüntü kalitesini belirleyen tüm parçaları, sıfır yedek parçalarla değiştiriyoruz. Yaptığımız yenileme işlemi ardından, yalnızca ilgili yazıcı için üretilmiş yüksek kaliteli toner tozu kullanarak kartuş haznesini tam olarak dolduruyoruz. Yenileme işlemimizin ardından test aşamasında en ince ayrıntıya kadar kontrol ederek sadece mükemmel kalitede baskı yapan ürünlere garanti etiketi yapıştırıyoruz. Çalışan parçaları sıfırlanmış, test edilmiş ürünümüzün ilk kopyası ile son kopyası arasında kalite farkı oluşmadığı gibi, arıza yapma ihtimali neredeyse sıfıra yakındır. Müşterimizin sorunla karşılaşmaması için yapılacak işlemlerin tamamını yerine getirdiğimizden müşterilerimizin sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz, nadiren sornla karşılaşıldığında ise ücret talep etmeden ürünü onarıyor veya yenisi ile değiştiriyoruz. Firmamızla aynı sistemde çalışan firma olmadığından halen rakipsiz durumdayız.

garantili canon toner Dolumu nasıl yapılır

 

Canon toner dolum fiyatları açısından cazip yazıcılar ürettiğinden kullanıcılara güvenle tavsiye ettiğimiz markalara alasında yar almaktadır günümüzde halen üretilen Canon CRG 725 Toner kullanan yazıcılar Canon i sensys LBP6000, Canon i sensys LBP6020 mono lazer yazıcılarla aynı kartuşu kullanmakta olan Canon i sensys MF3010 çok fonksiyonlu yazıcıların yanında Canon CRG 728 Toner kartuşu kullanan Canon i sensys MF4410, Canon i sensys MF4750, Canon i sensys MF4450, Canon i sensys MF4550d, Canon i sensys MF4780w, Canon i sensys MF4730, Canon i sensys MF4430, Canon i sensys MF4580dn, Canon i sensys MF4890dw modelleridir. Dolumu kolay canon yazıcılar arasında yer alan yukarıdaki modellerin mf harfleriyla başlayanları faks fotokopi tarayıcı yazıcı özelliklerini üzerinde taşıyan multifonksiyonel laser printerler olup, lbp harfleriyle başlayanlar siyah beyaz mono laser yazıcılardır. Bahsi geçen modellerde drum ünitesi kartuşla tümleşik yapıya sahip olduğundan yenileme yapılmaya uygun kartuşlardır. Drum, görüntü kalitesini oluşturan önemli unsurlar arasında bulunduğundan, değişimi yapıldığında orjinalden farksız baskı yapabilir. Bahsi geçen ürünlerde yan sanayi adıyla anılan canon muadil toner fiyatları da ekonomik konumdadır.