Güvenli Alışveriş

KALİTELİ TONER

 

TONER DOLUMUNDA KALİTE STANDARDI

Orijinal toner üreticileri, ürettikleri yazıcı tonerlerinde belli kalite standartlarına uyarak üretim yaptıklarından aldığınız ürünlerde garanti edilmiş belli standartlarla baskı yapabilirsiniz. Ürettikleri yazıcının performansını üst düzeyde ortaya koyan bu ürünlerin fiyatları da gösterdikleri kalite performansına paralel olarak yüksek olmaları nedeniyle kullanıcıların bütçelerini zorlamakta ve kullanıcılar da daha ekonomik sorun çözme yolları araştırmaya başlamaktadır.

Fiyata göre kalite hemen her konuda karşımıza çıkmasına rağmen, toner dolumu ve muadil toner kartuşlarında daha bariz bir hal almaktadır. Standart bir HP mono yazıcının örneğin; HP P1102 kodlu yazıcının kullandığı 85a yazıcı kartuşunu orijinal kalitesinde yenilemek üretim yapan firmaya 20 25 TL arasında bir fiyata mal olurken firma karı ve teslimat masrafları da üzerine konulduğu zaman maliyet 35 – 50 TL arasında bir fiyata gelmektedir. Orijinal kartuş fiyatının 150 – 200 TL olduğu düşünülürse oldukça mantıklı ve hesaplı bir maliyetle toneri yeniden kullanabilmektedir. Çin’den ithal edilen muadil tonerlerde de sistem farklı değildir. Çin’den aynı model toner kartuşunu ithal eden firmalar da ülkemize getirdikleri ithal muadil toner kartuşlarına 7-12 $ ödeme yapmaktadır. Muadil toner kalitelerine göre değişen bu fiyat ülkemizde kullanıcıları strese sokmaktadır. İthalatçılar sadece en ucuz fiyata toner satmak istedikleri için Çin’de üretilen çöp kıvamındaki ürünleri ülkemize getirmektedir.  En ucuz toner dolumu fiyatını vererek müşteri kazanacağını sanan dolumcular sayesinde kaliteli toner anlayışı giderek hesaplı toner anlayışına dönüşmesi nedeniyle kullanıcılar iyi ürünü kimden alacakları ve kaç para ödemeleri gerektiği konusunda çıkmaza düşmektedirler. Kalitesiz dolum yapan bir firmaya yaptırdıkları dolum sonucunda TONER DOLUMU ZARARLARI konusunda kitap yazacak konuma gelen kullanıcılar giderek artmaktadır.

Yazıcı kullanan kişiler, yazıcısından aldıkları kopyaya baktıklarında kağıt üzerindeki baskının yüzlerine gülmesini isterler. Aldıkları çıktı ister çocuklarının ödevi, ister müşterilere sundukları belge olsun kaliteli bir sunum yapmak isterler. Yalnızca 5-10 TL fazla kazanmak veya ekonomi yapmak amacıyla alacağınız yüzlerce baskıyı riske atmak sanırız pek doğru değildir. Ayrıca kaliteli baskı yapan bir yazıcı, kartuş içindeki tozu kağıt üzerine veya yazıcı üzerine dökmeyeceği için çok daha fazla baskı yapacak ve birim kopyaya ödediğiniz ücret çok daha az olacaktır.

Kaliteli ürünlere ulaşmak için yenileme yapan toner dolumcularını ve güvenilir muadil toner satıcılarını tercih ederek Google’a “en ucuz toner dolumu” veya “en hesaplı muadil toner” yazmak yerine “kaliteli yenileme toner” tarzında aramalar yaparak siz de yüze gülen çıktılar alabilirsiniz.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR