Güvenli Alışveriş

MUADİL TONER (YAN SANAYİ)

MUADİL TONER NEDİR?

Orijinal toner kartuşuyla aynı işleri yapabilmesi amacıyla orijinal üreticisi dışında başka bir firma tarafından üretilmiş kartuşa muadil toner kartuşu denmektedir. Halk arasında yan sanayi olarak bilinen bu ürünler iki şekilde üretilmektedir. Bunlardan ilki boşalmış orijinal toner kartuşları piyasadan toplanarak, çalışan parçaları sıfırlanarak yenileme tabir edilen bu ürünlere bir marka konarak satışa sunulmasıdır. İkincisi ise tüm parçaları sıfır üretilmiş yazıcı kartuşlarının satışa sunulmasıdır. Genel olarak Çin’de üretilen bu kartuşlar parçalar halinde ülkemize getirilerek burada montajı yapıldığı gibi, montajı yapılmış olarak da ithal edilebilmektedir. Markasız olarak ithal edilen bu ürünler satışını yapan firmanın koyduğu kutu sayesinde bir isim sahibi olurlar.

Hiçbir kalite standardı bulunmayan muadil toner kartuşları çok kaliteli olabildikleri gibi kullanılamayacak kadar kötü durumda da olabilirler.

MUADİL TONER FİYATLARI üretildikleri Çin’de kalitelerine göre fiyatlandırılarak satıldığı için ithalatçı firmalar tercih ettikleri fiyatlarda olanları ithal etmektedir. En iyisi ile en kötüsü arasında maksimum 5$ fark olmasına rağmen en ucuz fiyatlara muadil toner satmak isteyen firmalar, birbirleriyle rekabet etme amacıyla en ucuz olanlarını tercih etmektedir. İthal edilen bu ürünlerde her defasında değişik bir firmadan alınabildiğinden aynı marka olmasına rağmen değişik zamanlarda satın alacağınız iki ürün arasında kalite olarak uçurum olabilir. Özellikle hızlı internet sitelerinde çok ucuz fiyatlara satılan muadil toner kartuşları, kullanıcılarına büyük sorunlar yaşatabilmektedir.  1999 yılından bu yana yenileme toner üretimi yapıyor olmamıza rağmen, 2013 yılı sonlarına kadar müşterimize önerebilecek kalitede muadil toner bulamıyor olmamız sanırım kalitelerini biraz açıklamaya yetmiştir.

Nihayet müşterilerimizin memnun olabileceği kaliteyi bulduğumuzdan bu yana bizde yan sanayi ürün satışına başladık. Üç ay süren testlerin sonucu hem bizi, hem de yıllardır ürettiğimiz yenileme tonerleri kullanan müşterilerimizi memnun edebildiğine göre sanırız orijinalinden sonraki en iyi ürünü bulduk. Yine de Çinlilere pek güven olmayacağını düşündüğümüzden yazıcıları makine parkımızda bulunan, teknik ekibimizin tecrübeli olduğu ürünleri getiriyoruz ve gelen her partiden kabul edilebilen kalite standartları çerçevesinde örnekleme yaparak karışık olarak aldığımız ürünleri, içlerindeki toz bitene dek test ediyoruz. Satışına başlamamız üzerinden beş ay geçmesine rağmen önemli bir sorunla karşılaşmadık. Satışını yaptığımız garantili muadil toner kartuşlarını en iyi fiyatlara satamasak dahi hepsi yüksek kapasiteli olduklarından en kaliteli baskıyı alarak en ucuz birim kopya fiyatını ödeyeceğinizi garantiliyoruz.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR