Güvenli Alışveriş

Samsung Laserjet scx-3405fw Toner Dolumu Nasıl Yapılır

Samsung Laserjet scx-3405fw Toner Dolumu fiyatını etkileyen faktörler nedir?

 

Samsung Laserjet scx-3405fw Toner Dolumu kolay yazıcı sınıfındaki lazer yazıcılar arasında olmakla beraber bu yazıcını kullandığı samsung mlt-d101 yazıcı toner kartuşu dolum yapılmasını zorlaştırmak için yapılabilecek her şeyin yapıldığı kartuşlar arasındadır.
Samsung SCX-3405FW yazıcının kullandığı samsung mlt-101s toner kartuşunu kullanan Samsung SCX-3405, Samsung SCX-3405F, Samsung SCX-3400, Samsung ML-2165, Samsung ML-2165w yazıcılarda aynı kaderi paylaşmaktadır. Bu nedenle samsung scx-3405fw toner dolumu fiyatı yüksek seviyede bulunan yazıcı kartuşları arasındadır.
Samsung Laserjet scx-3405fw yazıcı toneri dışında özellikleri açısından yüksek kaliteli yazıcılar arasında yer almakla beraber baskı maliyetlerinin yüksek olması kullanıcıları kalitesiz dolum yapmaya zorlamaktadır. İlgili yazıcının dolum maliyetlerinin yüksek olma nedeni kartuş üzerinde bulunan ve çip adı verilen elektronik karttan kaynaklanmaktadır, detaylı yapıya sahip olan chip fiyatları yüksek olması nedeniyle doldurma maliyetlerini önemli ölçüde arttırmaktadır.
Çip fiyatları nedeniyle dolum fiyatı yüksek olan toner kartuşunun yenileme yapıldığında maliyet fiyatları iyice yükseldiğinden dolumcular samsung scx-3405fw resetleme programları veya chip kırma programları kullanmaktadırlar. Ancak bu tip programlar kullanılması veya yazıcının üzerine reset modülü takılması yazıcının garanti dışı kalmasına neden olduğundan uygun olmamaktadır.
Samsung scx-3405fw toner dolumu nasıl yapılır konusuna geldiğimizde ise önceliği ne yapılmaza vermek gerekiyor, nasıl yapıldığı konusunu 1999 yılından günümüze kadar kesintisiz hizmet veren ve toner dolumunun mucidi olarak bilinen firmamızın atölyesinde amatör kamera ile görüntülediğimiz, kullanıcılara nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi vermek amacıyla hazırladığımız video izlenerek öğrenilebilir.
Samsung scx-3405fw kartuş dolumu konusunda neler yapılmaz dendiğinde ise önceliklerin başında özellikleri açısından dolum yapılmak üzere tasarlanmayan bu kartuşun içine sadece toner tozu doldurularak kopyalama yapması beklenemez, genel olarak aldatmaca isimler altında bitmeyen kartuş, bitmeyen toner, dolan toner, dolabilen toner, doldurulan toner veya kartuş adı altında satılan ürünlerin tamamı para tuzağıdır.
Bunun nedeni orjinal Samsung scx-3405fw yazıcı toneri sadece bir defa kullanılmak üzere üretilmiştir, çok kullanımlı üretilmiş olan yazıcılarda drum ünitesi adı verilen görüntü tamburu kartuş kasetinden ayrı olarak üretilmiştir, içinde toz bulunan kaset drum ünitesi üzerine takılarak aynı drum ve bağlı parçalarla birkaç tonerin kullanılması bu şekilde tasarlanan yazıcılarda mümkündür. Fakat bu tip yazıcı tonerlerinde drum adı verilen parçanın kaplama kalitesi ve kaplama kalınlığı sorun çıkarmadan kullanılabilecek özellikte ve kalitede üretilmektedir.
Ancak Samsung scx-3405fw kartuş drum ünitesi ile tümleşik yapıya sahiptir, yani kartuşun üzerinde kullanılmış olan parçaların tamamı kaset tankı içinde bulunan toz bitimine kadar soruna neden olmayacak kalite ve özelliğe sahip olarak üretilmişlerdir. Fakat en ucuz Samsung scx-3405fw toner dolumu fiyatı vermeye çalışan dolumcular aynı parçaları birden fazla kullanarak dolum maliyetlerini kısmaya çalıştıklarından yaptıkları iş kalite açısından orijinal ürünle alakasız olduğu gibi kullanım açısından da uzun ömürlü olmamaktadır.
Kartuş içindeki yıpranmış parçalar ikinci kez kullanılmaya çalışıldığında aşınan bülümlerden dökülen tozlar öncelikle a4 fotokopi kağıdı üzerindeki görüntüyü kirletmekte, akabinde ise yazıcının içini rezil edecek ve arızalara neden olacak kadar kirletmektedir.
Muadil veya yan sanayi olarak bilinen kartuşlara göre çok daha kaliteli parçalar kullanılarak üretilmiş olan orjinal yazıcı kartuşlarında bu sorunlar yaşanırken bitmeyen kartuş adı verilen ve muadil yada yan sanayi olarak anılan kartuşların yeni toz ve atık toz kutularına birier delik konularak kartuşların sonsuz sistemde ve sorunsuz olarak kullanılmasını iddia eden firmalara güvenerek bu ürünleri alan kullanıcıların tamamı pişmanlık içindedir.
Neler yapılmazlardan sonra nasıl yapılır konusunu aşağıdaki video izlenerek öğrenilebilir.