Güvenli Alışveriş

Samsung Toner Dolumu

Samsung Toner dolumu nedir ? Nasıl yapılır ?

 

Samsung toner dolumu kolay yapılan yazıcılar arasında olmakla beraber ilk yazıcının üretiminden itibaren yerine çıkan her yazıcıda maliyet faktörü sürekli olarak yükselen ivme içinde bulunan lazer yazıcı markasıdır. Samsung toner dolumu fiyatlarını yükselten en önemli unsur yazıcı kartuşları içinde kullanılan malzemelerden çok kaset üzerinde bulunan çip maliyetinden kaynaklanmaktadır. Chip adı verilen ve üzerinde elektronik devre bulunan kart kullanıcısına kartuş hakkında bilgi veren ve kartuşun içinde bulunan tozun ne kadar kaldığını tahmini olarak göstermesi gereken aksam olmasına karşın samsung laser yazıcılarda dolum yapılmasını engellemeye çalışan bir duvar haline getirilmiştir.

Samsung Toner Dolumu

 

Hp, canon gibi markalarda yalnızca bilgi vermesi açısından tasarlanan ve maliyetleri ucuz fiyatlı olan çip sistemleri, toner dolumu ve yenileme fiyatlarının en alt seviyelerde oluşmasını sağlarken muadil veya yan sanayi toner olarak anılan yazıcı kartuş fiyatlarının da ucuza satılmasına neden olmaktadır. Genel olarak toner dolumu olarak anılan içindeki toz bitmiş kartuşun yeniden çalışmasını sağlayan işlem ülkemizde yozlaştırılarak sadece hazne içine toz doldurmaktan ibaret olarak yapıldığından memnuniyetsiz kullanıcılar süratle artmaktadır. Yeni alınan yazıcının içinden çıkan demo adı verilen başlangıç kartuşları içinde az miktarda toz bulunması ve kısa süreli kullanılan tonerin parçaları fazla yıpranmadığı için ilk yapılan dolumda sorun çıkarmayan kartuş ikinci dolumdan itibaren problem yaşatmaya başlamaktadır. Kaliteli samsung kartuş dolumu yapılması için yenileme olarak anılan sistem uygulanmadığı sürece başarılı olmak mümkün değildir. Garantili samsung toner dolumu yapmak içinde başka seçenek bulunmamaktadır. Yenileme veya yeniden üretim denilen işlem kaset içinde biten tozun doldurulmasından önce kartuş içinde çalışan parçaların yenilenerek bu parçaların sıfır parçalarla değiştirilmesinden ibarettir.

Samsung Kartuş Dolumu

 

Yenilenen parçalar ile uyumlu çalışabilecek yalnızca ilgili yazıcıda kullanılmak üzere üretilmiş kaliteli toz kullanılarak yapılan dolumun ardından hazır duruma gelen kartuş orjinal yazıcı kartuştan farksız çıktı verecek özelliklere kavuşacaktır. Samsung toner dolumu fiyatları yüksek maliyetli olduğundan dolumcular genelde yenileme yapmayarak kar marjlarını yükseltmeye çalıştıklarından kullanıcılar kalitesiz baskı yapmak zorunda kalmaktadır. Henüz yazıcı satın almamış, satın almak için araştırma içindeyseniz satın almayı düşündüğünüz yazıcının yenileme ve muadil kartuş fiyatlarını ayrıca % 5 doluluk oranı esas alınarak yaklaşık baskı kapasitesini sitemizden inceleyerek en uygun fiyatlı ürünü tercih edebilirsiniz. Genel olarak yazıcı satışı yapan firmalar en çok kar ettikleri ürünü satmaya çalıştıklarından müşterilerini yanıltıcı bilgi vermektedirler. Bu nedenle satıcılardan ziyade yenileme işlemi yapan firmalarla bağlantı kurarak çok daha doyurucu ve gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan samsung kartuş dolumu fiyatları içinde tüm parçaları sıfırlanmış ve yeni çip takılmış ürünlerin fiyatları yer almaktadır.

Samsung Toner Dolumu Fiyatları

 

Kaliteli ekonomik ve ucuz fiyatlı çıktı almanın yolu ucuza dolum yaptırmak yerine orijinal kaliteden taviz vermeden en ucuz birim kopya maliyeti ile kopyalama yapmak olduğu unutulmamalıdır.