Güvenli Alışveriş

TONER DOLUMU GARANTİLİ UCUZ YAZICI TONERİ DOLUM FİYATLARI

TONER DOLUMU NEDİR

Kullandığınız laser yazıcıların baskı yapmasını sağlayan ve içlerinde fotokopi makinesinin tüm özelliklerini taşıyan parçaya toner kartuşu diyoruz. Bu ürün orijinal olarak satın almanızın ardından,içindeki toz bitene dek kullanılabilir,yazıcı üreticileri tozu biten kartuşun yenisi ile değiştirilmesini isteseler de komplike olarak üretilmiş bu ürünün yalnızca tozu bittiği için çöpe atılması doğru değildir. Ancak yalnızca biten tozun yerine toz ilave edilerek yapılan toner dolumu baskı kalitenizi önemli derecede düşürecektir TONER DOLUMU NASIL YAPILIR konusuna gelmeden önce kullandığınız laser yazıcıların kartuş sistemleri iki şekildedir,ilkinde drum adıyla andığımız yeşil renkli tambur kartuşla birleşik olarak üretilmiş durumda,ikincisi ise ayrı olarak üretilmiş durumdadır. Drum birleşik olarak üretilmiş olanlar diğerlerine oranla çok daha kullanışlıdır,bunun sebebi ise her toner değiştirdiğinizde yeni drum olacağı için baskı kalitenizde düşüş olmayacaktır ve yalnızca toner ücreti ödeyecek olmanızdır. Ayrı olan sistemde ise kartuşunuz ne kadar yeni olursa olsun drum ünitesi üzerindeki oluşan sorunlar baskı kalitenize etki etmeye devam edecektir,ayrıca kartuş fiyatları yanında belli periyotlarda drum ünitesine ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Her iki sistemli yazıcıya dolum yapmak mümkün olmakla beraber yazıcı satın alırken birleşik kartuş sistemli olanların tercih edilmesi faydalı olacaktır. Ülkemizde genellikle boşalan hazneye toz ilave edilerek yapılan toner doldurma işlemi ucuz fiyatlara yapılmasına rağmen kullanım maliyeti yüksek fiyatlara gelmektedir,bunun ana nedeni dolum esnasında uygun toz kullanmak yerine en ucuz fiyatlı kalitesiz toz kullanmak ve yenileme yapmamaktan kaynaklanmaktadır. Birkaç lira fazla para harcamamak için gereken kalitede malzeme kullanılmadan yapılan toner dolumları sayesinde yazıcılar gereksiz kirlenmekte,kopya kalitesi aşırı derecede bozulmaktadır. Oysa yalnızca toner dolumu yapmak yerine yenileme tabir ettiğimiz çalışan parçaları sıfırlarıyla değiştirilerek yapılan uygulama gerçekleştirilse,orijinal kalitede baskı alınmasının yanında yazıcıların içlerinin kirlenmesinin önüne geçmekte mümkün olacaktır.Dolum esnasında kullanılan toz ve parçaların kalitesi yanında dolumcunun bilgi ve becerisi en az kullanılan malzeme kadar önem taşımaktadır. İşi bilen tecrübeli ellerde uygun malzeme kullanılarak yapılan yenileme orijinalinden farksız kalitesiyle hem yazıcınıza hem kesenize iyi gelecektir.

 TONER DOLUMU FİYATLARI

 
yazıcıdan yazıcıya, dolumcudan, dolumcuya değişen fiyatlardır, genelde en ucuz fiyatlara yapılanlar tercih edildiğinden dolum yapan firmaların yalnızca kalitesiz iş yaptığı düşünülür. Toner dolum fiyatları araştırmak yerine yenileme yapılan kartuş fiyatlarını inceleyerek, aradaki farkı fark eden kullanıcılar, hem orijinal kalitede baskı yaparken, hemde en ucuz fiyatları ödeyerek çalışabilmektedir. Dolum fiyatları ucuzladıkça, kalite ve hizmet ucuzladığından randıman almak aynı ölçüde zorlaşmaktadır. Yalnızca siyah baskı yapan kartuşun içine toz doldurularak yapılan doldurma işleminde, kullanılan toz maliyeti, kalitesine göre 5-10 lira arası değişmektedir. Yalnızca kartuş içine kalitesiz toz koyan bir firma, işçilik hariç % 300 kar ederken (Yalnızca toz konulduğunda 3-10 dakika arası sürer) kaliteli toz kullanarak yenileme yapan bir firmanın maliyeti 20-25 lira arasında değişim gösterir. Yenileme tonerin 35 liraya satıldığı düşünülürse, yenileme yapan firmanın kazanç oranı düşük olmasına rağmen satış fiyatları size yüksek olarak yansır, ancak bu parayı ödediğinizde orjinal kalitede baskı almanızın yanında, toplam baskı adediniz doluma göre çok fazla olacağından, kazanan siz olacaksınız. En ucuz toner dolumu fiyatları vererek iş yapan firmalar çok sık müşteri kaybetmelerine rağmen, benzer kalitede iş yapan rakiplerinden kaçan müşterilerin birde bunu deneyelim mantığı ile yeni müşteriler bularak hayatlarını sürdürmektedir. Kaliteli iş yapan firmaların ise müşterileri uzun ömürlüdür, arada ucuz fiyat cazibesine kapılıp firma değiştirselerde, kısa sürede geri dönmektedirler. Sağlıklı olarak çalışmak istiyorsanız yalnızca fiyatları ucuz olan toner dolumu yaptırmak yerine toner yenileme yaptırarak ekonomik fiyatlarla orijinal kalitesinde çalışabilirsiniz.
 

HP TONER DOLUMU

 
Hp yazıcılar kullanıcı dostu olarak üretilen yazıcılar arasında canon yazıcılar ile ilk sırayı paylaşmaktadır, ilk sırayı paylaşma nedenleri canon ve hp lazer yazıcıların aynı fabrikada üretilmesi ve genel olarak ayn lazer kartuşları kullanıyor olmalarıdır. Hp firmasının ürettiği günümüz yazıcılarının tamamında çip bulunmasına rağmen, bu çipler yalnızca kullanıcıyı uyarmayı amaçlayarak üretildiğinden, bir çok modeli çipsiz dahi çalıaşabilmektedir. Çipleri basit sisteme dayalı olduklarından, piyaada çok ucuz fiyatlara satılmakta, bunun doğal sonucu olarak ta yenileme ve dolum ücretleri düşük olmaktadır. Ayrıca distribitörü güçlü olması ve çok satılması nedeni ile her zaman orjinal ve muadil ürünlerine rahatça ulaşılmaktadır. Hp yazıcılar en kolay toner dolumu yapılan yazıcılar sınıfında olduğundan, yalnızca ucuz fiyatlı yazıcı aramak yerine, ekonomik yazıcı arayanların tercihi olmalıdır.
 
 

CANON TONER DOLUMU

 
Canon yazıcıları hp yazıcılardan ayıran tek farklılık dış yapısıdır, kullandıkları kartuşa kadar aynı olan bu yazıcılarda kontrol panelleri farklılık göstermektedir. Lazer yazıcıların mucidi olan canon firmasının ürettiği yazıcıların tamamı dolum yapmaya uygun ve düşük fiyatlara yenileme yapılabilir. Canon toner dolumu yapan firmalar bu markanın çok fazla yazıcı satmamasından dolayı dolum fiyatlarını hp ürünlerine göre daha yüksek fiyatlara yaptıkları bilinmektedir. Canon yazıcı tonerleri ile birleşik olarak üretilen drum üniteleri nedeni ile yalnızca dolum yapıldığında kalitesiz kopya almak kaçınılmaz olacağından, yalnızca yenileme yapılması gerekmektedir.
TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR