Güvenli Alışveriş

UCUZ TONER DOLUMU

NEDEN UCUZ TONER

Satın aldığınız yazıcınızın kartuşu boşaldığında normal şartlarda tekrardan orijinal bir yazıcı kartuşu alınması gerekmektedir. Alıştığınız baskı kalitesini sürdürebilmek için ödemeniz gereken paranın yazıcı fiyatına yakın olduğunu duyduğunuzda, doğal olarak daha ekonomik çözümler aramaya başlarsınız. Aslında orijinal fiyatlarından çok daha ucuz ücretler ödeyerek aynı kaliteyi yakalayabilirsiniz. Bunun adına TONER YENİLEME diyoruz. Yenileme yapılmayan kartuşa ne kadar ödeme yaparsanız yapın, kaç para öderseniz ödeyin, sonuçta birim kopya başına ödediğiniz ücret yüksek maliyetler içerecektir.

Fiyatlar ucuzladıkça dolumcu firmanın kullandığı malzeme kalitesi ve miktarı düşecek, kullanılan kalitesiz toz partikülleri birbirlerinden farklı boyutta olduklarından geçiş kanallarını tıkayarak uygun ölçüdeki toz parçalarının geçişini önleyecek, baskı adedinizi düşürecek ve kullanmadığınız tozun ücretini ödemek zorunda kalacaksınız.

Kartuşunuzun içine konulan toz miktarı azalacağından toner doldurma sıklığınız artacak ve yekünde harcamalarınız artacaktır. Ucuzluk izafi bir kavram olduğundan; değerlendirilirken yalnızca mal ve hizmeti alırken ödediğiniz ücret hesap edilmeden, birim maliyetleri ödeme miktarı hesaplanırsa çok daha akıllıca olacaktır.

Örneğin 35 TL ödeyerek yenilettiğiniz HP P1102 yazıcıya ait 85a toner kartuşunun içine 100 gr kaliteli toz konularak ve parçalarının tamamının sıfırlandığı bir ürünü satın aldığınızda kartuş içindeki toz bitene dek kaliteli baskılar alarak kartuşu bitirdiniz ve toplamda 1000 adet baskı yaptınız. Arkadaşınız ise ucuz toner dolumu yapmayı tercih ettiğinden aynı marka yazıcıya ait kartuşu doldurttu. Dolumcu kartuşa 70 gr toz doldurarak herhangi bir parçayı değiştirmeden ürünü teslim etti. Sonuç olarak tam dolum yapıp parça değiştiren firmaya 2 seferde ödediğiniz toplam 70 TL karşılığında 200 gram toz almanıza karşılık, ucuza iş yapan firmadan aynı gramajda ürün kullanabilmek amacıyla 3 kez ödeme yapmak zorunda kalacak olduğunuz gibi, parça değişimi yapılmadığından baskı kaliteniz lekeli ve silik olmaktan kurtulamayacaktır. Ucuz ve ekonomik arasında bulunan bu fark genelde ucuz fiyatları tercih edenlerin alehine çalışan ve maliyetlerinin yükselmesine yol açan bir girdaptır. Fiyatların ucuz olması sizin belli bir süre içinde harcadığınız paranın düşmesinden çok armasına neden olabileceği gerçeği her zaman göz önünde tutulmaldır.

Ucuz toner dolumu yaptırmaya odaklanmak yerine en ucuz kopya maliyeti ödeyerek dolum yaptırmak çok daha akılcı ve hesaplı olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR