Güvenli Alışveriş

Yazıcı Tamir Servisi Hp Canon Xerox Samsung Printer Servis

HP, CANON, XEROX, SAMSUNG YETKİLİ SERVİSLERİ İLE STANDART YAZICI TAMİR SERVİSİ 

Yazıcının tamiri veya servisi konusunda bilinmesi gereken ilk ve en önemli kural kullanılan yazıcının özelliklerine uygun ve kaliteli tüketim malzemesi kullanılmasından geçmektedir.

En ucuz fiyatlara satın alınan yazıcı tonerleri genel olarak içindeki tozu yazıcının içine döktüğünden ve printer içinde bulunan fanların oluşturduğu hava akımı ile bu toner tozları yazıcı içinde en ücra köşeye kadar ulaşırlar.

İletkenlik özelliğine sahip olan toner tozları printer içindeki elektronik kartlar üzerinde birikerek kısa devre yaptırarak kartların yanmasına dahi neden olabilirler.

Yazıcı servisine başvuran firmaların büyük çoğunluğu bu tür şikayetlerden yakınmaktadır.

Genel olarak Samsung, Xerox, Canon, Hp yetkili servisleri yazıcı içinde dolum yapılmış veya muadil toner kartuşu gördüklerinde yazıcıda oluşan arıza ne olursa olsun kusuru dolum veya muadil yazıcı tonerine bulmaktadırlar. Oysa uygun şartlarda yenileme yapılmış bir toner kartuşunun veya yüksek kalite üretilmiş muadil toner kartuşunun yazıcıya zarar vermesi mümkün değildir.

Samsung, Hp, Xerox ve Canon yetkili servisleri veya yazıcı tamiri servis hizmeti veren printer servisleri genel olarak yazıcıda oluşan  kusuru yazıcı toner kartuşuna yüklemediklerinde kusur buldukları ikinci önemli nokta ise kullanılan fotokopi kağıdı olmaktadır.

Özellikle patenleri eskiyen yazıcılar fotokopi kağıdını yazıcı içine çektikleri sırada paten yüzeyleri özelliğini kaybettiğinden patinaj yaparlar. Belli süre içinde switch e ulaşamadığında yazıcı kağıt kasetinde fotokopi kağıdı olmadığını düşünerek arıza lambasını veya kağıt yok işareti bulunan ikaz lambasını yakarak çalışmayı durdurur.

Kaliteli fotokopi kağıtlarının yüzeyleri çok daha parlak ve pürüzsüz olduğundan aşınmış yazıcı pateninin patinaja düşmesini kolaylaştırır.

Ancak kalitesiz fotokopi kağıdının yüzey kalitesi daha bozuk olduğundan patenlerin kalitesiz kağıt üzerinde patinaj yapması çok daha zor olduğundan daha az problem yaşanmasına neden olur.

Sonuç olarak Samsung, Hp, Canon, Xerox yetkili servis veya özel yazıcı tamiri yapan firmalar kendi kusurlarını yazıcı içinde kullanılan herhangi bir tüketim malzemesine yükleyerek ortaya çıkan arızalara kulp bulmaya çalışırlar.

1999 yılından beri yazıcı toner kartuşu yenilemesi yaptığımızdan aynı zamanda kırtasiye malzemeleri sattığımızdan ortaya sorun çıkarmayacak ürünleri üretip satıyoruz. Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı garantili olduğundan, bizimle çalışan müşterilerimizin yazıcı tamirleri ve yetkili yazıcı servisleri ile ilgili pek işleri olmuyor.

Ancak yazıcı tamircisi veya yetkili servislerine sık başvuran firmaların bir çoğu sorunu yazıcı toneri ile ilgili olduğundan, karşılaştığınız sorunda hemen printer tamir servisi veya printer yetkili servisine başvurmak yerine bizimle bağlantı kurarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sorun telefonda çözülmeyecek durumda ise yazıcınıza uygun işi bilen bir yazıcı teknisyenine sizi yönlendirerek yazıcınızın gerçek sorununun en ucuz fiyatlarla garantili olarak çözlmesini sağlayabiliriz.

 

Ayrıca en ucuz fiyatlarla baskı yapabilmeniz için yazıcı satın almadan önce bizi arayarak baskı maliyetleri e ucuz yazıcılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.